انواع ویژگی های تفنگهای بادی دیانا

امروزه برند‌های گوناگونی از تفنگ‌های بادی وجود دارد که هر کدام از آنها کیفیت و ویژگی های مخصوص به خود را دارا می باشد. در ابتدا به این موضوع می‌پردازیم که تفنگ بادی دیانا چیست و چه کاربردی دارد؟

تفنگ‌های بادی دیانا که از جمله قدیمی‌ترین و اصیل‌ترین تفنگ‌های ساخته شده به حساب می‌آیند برای اهداف گوناگونی مانند تیراندازی، شکار و … مورد استفاده قرار می‌گیرند.

این دسته از تفنگ‌ها توسط کمپانی‌های معتبر گوناگونی ساخته می‌شوند که یکی از آنها کمپانی دیانا است. تفنگ‌‌‌هایی که توسط این کمپانی تولید می‌شوند همگی دارای مشخصه‌های زیر می‌باشند:

 • عمر زیاد
 • دقت بسیار بالا
 • کیفیت قابل قبول

این سه فاکتور در تمامی انواع تفنگ‌های دیانا مشاهده می‌شود. تفنگ دیانا که توسط کمپانی سازنده آن تولید و طراحی می‌شود عموما در دو نوع زیر موجود می‌باشد:

 • تفنگ فنر‌پیستون
 • تفنگ ‌پی‌سی‌پی

تفنگ‌های فنر‌پیستون در واقع همان تفنگ‌های فنری می‌باشند که در قدرت‌های مختلف و تا قدرت حدود 30 ژول ساخته می‌شوند. قوی‌ترین تفنگ فنری تولید شده توسط کمپانی دیانا، تفنگهای بادی دیانا 350 مگنوم می‌باشد که قدرت آن در حدود 30 ژول می‌باشد. همچنین ضعیف‌ترین تفنگ فنری

تولید شده توسط این کمپانی تفنگ دیانا سری 20 می‌باشد که قدرت آن در حدود 16 ژول می‌باشد.

تفنگ بادی دیانا ویژگی‌های زیادی دارد

انواع تفنگهای بادی دیانا

در اینجا به دو گروه تفنگ دیانا یعنی تفنگ‌های قدیمی‌تر تولید شده توسط این کمپانی و تفنگ‌های جدید‌‌تر خواهیم پرداخت. از جمله مدل‌های قدیمی‌تر تولید شده می‌توان به دیانا 24 و دیانا 35 اشاره کرد.

همچنین تفنگ‌هایی که امروزه توسط این کمپانی مشهور آلمانی تولید و طراحی می‌شوند شامل موارد زیر می‌باشند:

 • دیانا 31
 • دیانا 34
 • دیانا 56
 • دیانا 240
 • دیانا 250
 • دیانا 280
 • دیانا 350
 • دیانا 48
 • دیانا52
 • دیانا 54
 • دیانا 98k
 • دیانا 460 مگنوم
 • دیانا 470

هر‌کدام از این تفنگ بادی دیانا با توجه به مدل و کالیبر خود برای اهداف گوناگونی مورد استفاده قرار می‌گیرند. برای مثال آن دسته از تفنگ‌هایی که در کالیبر‌های بالا ساخته شوند برای شکار حیوانات مانند بوفالو و گراز مورد استفاده قرار می‌گیرند.

در مسابقات تیراندازی نیز از تفنگ دیانا در کالیبر‌های مختلف استفاده می‌شود و نمی‌توان نوع ثابت و مشخصی از این تفنگ ها را برای مسابقات تعیین نمود.

                                 

 انواع مختلف تفنگ

مزایای استفاده از تفنگهای بادی دیانا

در صورتی که قصد خرید یک تفنگ بادی را در سر دارید احتمالا اولین چیزی که به نظرتان می‌رسد برند تفنگ بادی است (البته در صورتی که به برند محصولی که می‌خواهید خریداری کنید اهمیت بدهید). یکی از برند‌هایی که در سراسر جهان محبوبیت بالایی داشته و مشتریان زیادی را به خود اختصاص داده است برند دیانا می‌باشد.

اما سوالی که مطرح می‌شود این است که مزایای استفاده از تفنگ بادی دیانا چیست؟ همان‌گونه که ذکر شد تفنگ‌های تولید شده توسط این کمپانی دارای دقت بسیار بالایی بوده و همچنین به علت عمر بالا می‌توانید آن‌ها را برای مدت طولانی مورد استفاده قرار دهید.

 همچنین این تفنگ‌ها بسیار خوش‌دست می‌باشند و می‌توانند به راحتی آنها ساعت‌ها در دست بگیرید بدون این که خسته شوید. جالب است بدانید که هر‌کدام از تفنگ‌های برند دیانا دارای ظاهر متناسب با کاربرد خود می‌باشند.

برای مثال تفنگ‌های شکاری دیانا دارای ظاهر و شکلی شکاری می‌باشند و همین موضوع آن‌ها را به تفنگ هایی جذاب تبدیل کرده است.

با استفاده از این تفنگ‌ها می‌توانید تجربه متفاوتی را برای خود رقم بزنید و به هدف مورد نظر خود دست یابید. همچنین قنداق تفنگ بادی دیانا از چوب‌های جذاب و زیبا مانند چوب راش ساخته شده است.

مزایای استفاده از تفنگ‌ها

کاربرد تفنگهای بادی

تا به اینجا تا حدودی با کاربرد تفنگ بادی دیانا آشنا شدید. همان گونه که ذکر شد، تفنگ‌های بادی دیانا برای اهداف گوناگونی مورد استفاده قرار می‌گیرند. برخی اوقات قصد گردش و شکار دارید و به همین علت به یک تفنگ شکاری با کیفیت و مناسب احتیاج دارید. تفنگ‌های بادی دیانا با دارا بودن طیف گسترده ای از تفنگ‌‌های شکاری می توانند گزینه مناسبی برای شما به شمار روند.

لازم به ذکر است که برخی از تفنگ‌های بادی دیانا مسلح نیز می‌شوند و مکانیسم مسلح شدن آنها نیز از نوع کمرشکن می‌باشد. همچنین ورزشکارانی که قصد شرکت در مسابقات تیراندازی را دارند به یک تفنگ مناسب با نیاز خود احتیاج دارند.

تفنگ‌های بادی دیانا می‌توانند همراه شما در مسابقات ورزشی باشند و موفقیت شما را تا حدود زیادی تضمین می کنند. لازم به ذکر است که این تفنگ‌ها در ابعاد کوچک‌تر و به فرم سلاح‌های کمری نیز تولید و روانه بازار فروش می شوند.

کاربرد‌‌‌‌‌های متنو‌ع تفنگ بادی دیانا

                                    

جنس تفنگهای بادی

یکی از نکاتی که در هنگام خرید تفنگ بادی دیانا اهمیت پیدا می‌کند جنس این تفنگ می‌باشد، همان گونه که گفته شد قنداق‌های این تفنگ از جنس چوب‌هایی مانند چوب راش می‌باشند. اما لوله و ماشه تفنگ بادی دیانا ممکن است از مواد دیگری ساخته شده باشند. این قسمت‌ها عموما از قطعه های فلزی و محکم مانند فولاد ساخته می‌شوند.

                                             

جنس تفنگ‌های بادی دیانا

خصوصیات ظاهری و فنی تفنگ‌های بادی

در برخی از تفنگ‌های بادی دیانا که عموما تفنگ‌های مسابقه ای می‌باشند قابلیت قفل خودکار تعبیه شده است. این موضوع سبب می‌شود تا تفنگ شما به صورت خودکار قفل شود اما این ویژگی به چه دردی می‌خورد؟

این مکانیسم قفل خودکار سبب می‌شود تا هیچ گونه شلیک ناگهانی و نا‌خواسته روی ندهد و در واقع از بروز اتفاقات ناگوار جلوگیری به عمل می‌آورد. با استفاده از تفنگ بادی دیانا می‌توانید تیر‌اندازی دقیق‌تری را تجربه کرده و هدف خود را به طور صحیح نشانه بگیرید.

همچنین برای هر‌کدام از این دسته از تفنگ‌ها از ساچمه ‌های مخصوصی استفاده می شود که انتخاب ساچمه بر روی دقت تفنگ شما موثر است.

در واقع ساچمه تفنگ بادی دیانا متناسب با نوع استفاده و کاربرد تفنگ می‌باشد و به همین دلیل در اندازه های گوناگونی یافت می شود. شما در هنگام خرید می‌توانید ساچمه متناسب با نوع تفنگ خود را نیز انتخاب کرده و نسبت به ثبت سفارش آن اقدام نمایید.

ما در این مقاله تمام سعی خود را کرده ایم تا بتوانیم در مورد این سلاح اطلاعات کافی را در اختیار شما قرار داده و به شما در انتخاب و تهیه این سلاح کمک بکنیم.

محصولات مرتبط :

مقالات مرتبط :

ما را در اینستاگرام دنبال کنید.

0
محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.