نکات ماهیگیری که به آن نیاز پیدا خواهید کرد!

ماهیگیری یکی از تفریحات رایج به شمار می‌رود که افراد مختلف در هر سنی را به خود جذب می‌کند. ماهیگیری در کنار تفریح، در بسیاری از موارد یک فعالیت برای رسیدن به آرامش نیز به حساب می‌آید. قرار گرفتن در مجاورت آب و تلاش برای صید ماهی، حس آرامبخشی را در کنار لذب برای افراد ایجاد می‌کند.

با رسیدن فصل ماهیگیری، بسیاری از افراد تازه‌کار نیز ترغیب می‌شوند تا به این تفریح آرامش‌بخش روی بیاورند. در این مقاله تلاش کرده‌ایم نکات ماهیگیری را با مبتدیان و حتی ماهیگیران باتجربه به اشتراک بگذایم تا نتیجه بهتری از این تجربه خود کسب کنند.

چطور باید با موتور و چوب ماهیگیری کار کنیم؟

 در بیشتر مواقع باید طعمه را نزدیک منطقه‌ای که ماهی در آن قرار دارد بگیرید. زمانی که از طعمه های پلاستیکی و یا کرم‌ها استفاده می‌کنید، سعی کنید زمانتان را کنترل کنید. نه خیلی کند باشید و نه خیلی با عجله عمل کنید. به ماهی خود فرصت دهید که جذب طعمه شده و به آن نزدیک شود، سپس با مدیریت و کنترل درست چوب ماهیگیری، ماهی را به راحتی صید کنید.

بهترین راه برای رسیدن به چنین وضعیتی شناخت  نکات ماهیگیری است. سعی کنید چوب ماهیگیری را با کمی کشش ثابت نگه دارید و ببینید که آیا تکانی احساس می‌کنید یا نه؛ سپس اگر تکانی احساس کردید، سریع آن را بکشید. هنگام استفاده از طعمه‌های پلاستیکی معمولا باید چند ثانیه طعمه را نگه دارید و زمان کافی را برای تشخیص به صید بدهید اما نه آنقدر که متوجه شود قرار است به دام بیفتد.

جعبه ابزارهای لازم برای ماهیگیری
جعبه ابزارهای لازم برای ماهیگیری

بهترین نوع طعمه، طعمه زنده است!

کرم‌ها، کرم‌های مومی و پوسته نرم (خرچنگ دریایی) روش‌های خوبی برای شروع هستند.

این یک محتوای ویژه است. برای مشاهده ادامه مطلب وارد حساب کاربری خود شوید.

 

اگر اشتراک ویژه ندارید از این قسمت تهیه نمایید!

دیدگاه شما

محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.