بهترین کمپ‌های ماهیگیری در ایران

دریاچه گهر, بهترین کمپ‌های ماهیگیری,ماهیگیری,کمپ ماهیگیری

در دنیای پرهیاهو و پرشتاب امروزی، سفر رفتن و برنامه‌ریزی برای آن به کاری تقریبا دشوار تبدیل شده است. سفرهای کمپینگ یکی از راه‌های پیشنهادی دنیای مدرن به عاشقان سفرگردی است.در این مقاله کوتاه قصد داریم بهترین کمپ‌های ماهیگیری در ایران را به شما معرفی کنیم. اگر رویای یک سفر کوتاه و کمپ دو سه روزه را برای استراحت آخر هفته و دوری از هیاهو در سر دارید، حتما تا پایان مقاله همراه ما باشید.

معرفی بهترین کمپ‌های ماهیگیری

1. دریاچه الندان

این دریاچه زیبا در استان مازندران، شهرستان کیاسر و در نزدیکی روستای الندان قرار دارد. در این منطقه علاوه بر قایق‌سواری، دوچرخه‌سواری، جنگل‌نوردی، پیاده‌روی و پیک‌نیک، می‌توان ماهی‌گیری هم انجام داد. این دریاچه تنها از آب باران تامین شده و از هیچ رودخانه‌ای نشات نمی‌گیرد و به‌دلیل دور بودن از سکونت‌گاه‌های موجود، آبی زلال و بدون آلودگی دارد.

دریاچه الندان, بهترین کمپ‌های ماهیگیری,ماهیگیری,کمپ ماهیگیری

2. دریاچه تار

یکی دیگر از بهترین کمپ‌های ماهیگیری دریاچه تار است. این دریاچه در استان تهران و شهرستان دماوند قرار دارد. محیط اطراف این دریاچه برای فعالیت‌هایی نظیر  ماشین‌سواری آفرود، قایق‌سواری، دوچرخه‌سواری، پیاده‌روی و ماهی‌گیری مناسب است. همچنین می‌توانید مدتی را در آب تمیز و خنک این دریاچه شنا کنید. وسعت این دریاچه هزار در چهارصد متر است. بهترین زمان برای کمپینگ در این منطقه، [ihc-hide-content ihc_mb_type=”show” ihc_mb_who=”reg” ihc_mb_template=”1″ ] فصول گرم سال، به‌ویژه اواسط و اواخر تابستان است.

دریاچه تار, بهترین کمپ‌های ماهیگیری,ماهیگیری,کمپ ماهیگیری

برای رسیدن به این کمپ زیبا در دل کوه‌های زیبای البرز، باید به جاده فیروزکوه بروید و پس از طی مسافت 30 کیلومتر از جادۀ روستای دلیچای، به دریاچۀ تار می‌رسید. با توجه به سردی هوا در این منطقه، بهترین فصل سال برای کمپ، تابستان است که در آن دمای هوا به سختی به 20 درجه بالای صفر می‌رسد. سفر به این منطقه تجربه یک کمپ ماهیگیری لذت‌بخش و فوق‌العاده در هوای خنک را برای شما به ارمغان می‌آورد.

در اینجا بخوانید : آشنایی با قلابهای ماهیگیری

3. دریاچه گهر

دریاچه گهر یکی از سرمایه‌های استان لرستان است. این دریاچه از آبی بسیار زلال، تمیز و شفاف برخوردار است که در آن می‌توانید یک تجربۀ عالی از ماهی‌گیری با صید ماهی‌های قزل‌آلا داشته باشید. این دریاچه در میان رشته‌کوه‌های اشترانکوه و زاگرس محصور شده است. ویژگی خاص این دریاچه قرار گرفتن در محیطی کوهستانی و جنگلی است که جلوۀ زیبایی به این منطقه بخشیده است. بهترین زمان بازدید از این دریاچه، فصل بهار و تابستان است که آب و هوایی مطلوب دارد.

دریاچه الندان, بهترین کمپ‌های ماهیگیری,ماهیگیری,کمپ ماهیگیری

وسعت آن 1800 در 500 متر و حداکثر عمق آن 28 متر است. به دلیل عمق کم و شفافیت آب آن، ماهی‌ها به وضوح در دریاچه قابل مشاهده هستند. برای رسیدن به این کمپ ماهیگیری فوق‌العاده در دل کوه‌های زاگرس، باید به منطقۀ حفاظت‌شده اشترانکوه در مرز الیگودرز، دورود و ازنا سفر کنید. در آخر باید بگوییم به دلیل امکانات فراوانی که در این منطقه وجود دارد، تمامی تفریحات اعم از ماهی‌گیری، طبیعت‌گردی، جنگل‌نوردی، قایق‌سواری و کوه‌نوردی انجام‌پذیر است.

4. رودخانه کرخه

این رودخانۀ زیبا و چشم‌نواز یکی از بزرگترین و زیباترین رودخانه‌های ایران و خاورمیانه محسوب می‌شود که از کوه الوند در رشته‌کوه‌های زاگرس سرچشمه گرفته و در استان خوزستان و شهرستان شوش قرار دارد. بزرگترین سد ایران یعنی سد کرخه نیز بر روی این رودخانه بنا شده است. برای رفتن به این کمپ ماهیگیری و طبیعت‌گردی، باید از سمت غرب شهر خارج شده و به جادۀ شهید حسن باقری بروید.

رودخانه کرخه, بهترین کمپ‌های ماهیگیری,ماهیگیری,کمپ ماهیگیری

5. سد لتیان (رودخانه جاجرود)

رودخانه جاجرود در استان تهران و شهر لواسان و در منطقه‌ای کوهستانی قرار دارد و به جهت نزدیکی به پایتخت، یکی از گزینه‌های خوب برای برپایی کمپ ماهیگیری به‌شمار می‌آید. این منطقه خوش آب و هوا، تجربه بسیار لذت‌بخشی از تفریحات گوناگون نظیر کوهنوردی و ماهی‌گیری را برای گردشگران به همراه دارد. برای رفتن به این رودخانه و محدودۀ سد لتیان، باید از جاده دماوند به ده کیلومتری شمال شرق تهران و پنج کیلومتری شمال جاجرود بروید.

سد لتیان,رودخانه جاجرود, بهترین کمپ‌های ماهیگیری,ماهیگیری,کمپ ماهیگیری

ویژگی خوب این کمپ، وجود کوهستان و پارک‌های جنگلی اطراف آن است. ماهی‌گیری در این کمپ به‌دلیل وجود انواع مختلف ماهی‌های رودخانه‌ای زیبا و خوش‌طعم، حائز اهمیت است. در نظر داشته باشید که بهترین زمان برای این کار هنگامی است که هوا روشن باشد، پس حتما صبح و یا ظهر را برای ماهی‌گیری انتخاب کنید. از دیگر تفریحات قابل انجام در این منطقه، پیک‌نیک در کنار رودخانه، قایق‌سواری و اسکی در آب آن است.

[/ihc-hide-content]

0
محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.