آموزش فنون ماهیگیری و ابزارهای آن

آموزش فنون ماهیگیری و ابزارهای آن

در این مقاله از سایت برای شما درباره آموزش فنون ماهیگیری و ابزارهای آن صحبت می کنیم

آموزش فنون ماهیگیری و ابزارهای آن

 فنون ماهیگیری ، یکی از روشهای جذاب برای لذت بردن در دل طبیعت است، هنگامی که مشغول ماهیگیری می شوید، سکوت و آرامشی لذت بخش را تجربه خواهید کرد.

شکار ماهی از سال ها پیش وجود داشته است و انسانها برای تامین غذای خودشان با ابزارهایی مانند نیزه و… ماهیگیری می کردند؛ اما امروزه ابزار ماهیگیری هم به روز و مدرن شده است و ابزارهای بسیار زیادی برای آن وجود دارد.

ماهیگیری را هم می توان به عنوان نوعی ورزش و تفریح دانست و هم اینکه از آن کسب درآمد کرد و به دید شغل به آن نگاه کرد. در این نوشته می خواهیم درباره اصول ماهی گیری و ابزارهای آن با شما صحبت کنیم. اگر علاقه مند به ماهیگیری هستید و می خواهید به یک ماهیگیر حرفه ای تبدیل شوید، تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

اینستاگرام شکاره

آموزش فنون ماهیگیری و ابزارهای آن

انواع روشهای ماهیگیری

به طور کلی می توان گفت که افراد، به یکی از روشهای زیر اقدام به گرفتن ماهی می کنند.

  1. ماهیگیری به عنوان روشی برای ورزش و تفریح: در ماهیگیری تفریحی، افراد با ابزارهایی مثل قلاب ماهیگیری و طعمه، به طبیعت می روند و اقدام به صید ماهی می کنند. ماهی گیری ورزشی یا تفریحی، بیشتر با ابزارهایی مانند قلاب یا لنسر انجام می شود.
  2. ماهیگیری به عنوان روشی برای کسب درآمد و تجارت: خیلی ها، به ماهیگیری و صید ماهی، به عنوان راهی برای پول درآوردن نگاه می کنند. در ماهیگیری تجاری، از ابزارهای ماهیگیری به روز و حرفه ای مثل تور ماهیگیری و… استفاده می شود.

چه ماهیگیری را به صورت تفریحی انجام می دهید و چه قصد پول درآوردن از فروش ماهی را دارید، باید در انتخاب لوازم مناسب ماهیگیری دقت کنید و وسایلی را انتخاب کنید که واقعا کاربردی باشند و بتوانید به خوبی از آنها استفاده کنید. ماهیگیری با قلاب و ماهیگیری با تور از جمله رایج ترین روشهای صید ماهی هستند که در این نوشته با آنها و ابزارهای ماهیگیری آشنا خواهید شد.

یک نکته مهم در ماهیگیری تفریحی 

ماهیگیری کاری لذت بخش است و می تواند باعث آرامش بیشتر و کاهش استرس شود، به همین خاطر علاقمندان زیادی برای این کار وجود دارند.

برای ماهیگیری تفریحی، ابتدا باید با ابزار این کار آشنا شوید تا بتوانید با انتخاب درست آنها، ماهیگیری لذت بخشی را تجربه کنید. در این قسمت با ابزارهای متداول در ماهی گیری آشنا خواهید شد.

قلاب ماهیگیری

یکی از مهمترین نکاتی که به عنوان یک ماهیگیر باید به آن مسلط باشید، انتخاب قلاب ماهیگیری درست است.

قلاب ماهیگیری مهمترین وسیله ای است که برای صید ماهی ها باید از آن استفاده کنید.

قلاب ها انواع مختلفی مانند تک سری، دو سری ستاره ای، گرد و… دارند که باید براساس سایز و نوع ماهی ها و مکان ماهیگیری خودتان قلاب مناسب را انتخاب کنید.

چوب ماهیگیری

برای ساخت یک قلاب ماهیگیری حرفه ای، به یک چوب مناسب و خوب نیاز دارید تا بتوانید اجزای قلاب را روی آن سوار کنید.

چوب های ماهی گیری میله های نازکی هستند که به شما کمک می کنند قلاب را دورتر پرتاب کنید و روی آن کنترل بیشتر داشته باشید.

این چوب ها براساس استحکام و انعطاف پذیری شان دسته بندی می شوند.

انتخاب چوب ماهیگیری کاملا به نوع ماهیگیری شما و سطح آن بستگی دارد. اگر تازه می خواهید ماهیگیری را شروع کنید، توصیه میکنیم

این یک محتوای ویژه است. برای مشاهده ادامه مطلب وارد حساب کاربری خود شوید.

 

اگر اشتراک ویژه ندارید از این قسمت تهیه نمایید!

دیدگاه شما

0
محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.